| anonim_4396 a întrebat:

Am un lanț de argint, ruginește dacă fac baie sau merg la piscina/ștrand cu el, e argint pur,nu e placat, 925 parcă scrie pe cheița, de abia se vede

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este o intrebare sau o constatare? Daca intrebi, iti pot spune ca nu rugineste. Doar fierul rugineste. Eventual se innegreste putin dar il albesti cu pasta de dinti, frecat usor cu o periuta.

| alina2k18 a răspuns:

Nu rugineste argintul.

| Justme1997 a răspuns:

Nu ruginește, am purtat argint 925 peste tot ani de zile.

| SupMates a răspuns:

Argintul nu rugineste niciodata, in orice caz daca vrei sa il cureti ia un paharel si pune niste otet in el dupa pune acolo lantisorul, in vreo 5-10 minute se va curata daca e argint si va rugini daca e ceva thinichea.
Funda big grin

| Bibyy a răspuns:

Buna nu ruginește argintul pur! Stai liniștit/a poți să faci baie fara nici o problema!

| Livia84tm a răspuns:

Argintul nu rugineste.
Argintul se innegreste cu timpul sau daca intri cu el intr-o apa sulfuroasa.