| GABIwynner a întrebat:

As vrea sa cumpar un lant de bronz placat cu aur:
Insa bronzul rugineste, se uzeaza in timp? ar fi mai convenabil sa caut unul de argint placat cu aur? :-/ Dau funda cui ma lamureste :D

http://www.belatriz.ro/Lant-placat-cu-aur--p-18614-c-0-p .html

1 răspuns:
| Marian_Sandu_1990 a răspuns:

Orice lant placat cu altceva se uzeaza in timp, mai mult daca porti lant de argint la gat si lant de aur in acelasi timp unul dintre ele in timp se va rupe, deoarece cele 2 materiale, babeste, se mananca intre ele, sfatul meu e sa-ti iei unul mai mic din aur, orice alt material placat cu aur va deveni verzui in timp, si o sa ramai cu o bucata de bronz sau ce vrei tu egala cu zero + foarte inestetica.