| Florian80 a întrebat:

Am un stilou aproape nou (cu patroane de cerneala) si de ceva vreme nu mai vrea sa scrie orice patron ii pun. Aveti idee ce sa fac sa functioneze? Apa calda am incercat, nu tine.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Nu stiu daca merge dar as recomanda sa pui penita infundata intr-un vas cu alcool izopropilic
Daca nu este un stilou scump si nici nu are o anumita semnificatie pentru tine, recomand sa iti cumperi unul nou
Nu inainte de a incerca ce ti-am spus cat si de ce nu alte variante pe care le vor propune alti utilizatori, poate au idei si mai bune, de ce nu!

2 răspunsuri:
| Garni28 a răspuns:

Ia un convertor de calimara si roteste pentru a forta cerneala in stilou.

| Sia90 a răspuns:

Bună ziua! Trebuie să băgați vârful stiloului în cerneală. Cred că s-au uscat penița stiloului.