| mishu009 a întrebat:

Are cineva idee unde pot gasi cereale pentru mic dejun integrale, in afara de cele de la Neste, eventual daca exista cereala bio integrale? Preferabil sa le pot comanda de pe net, dar daca stie cineva ca se gasesc la vreun magazin din Bucuresti este bine si asa, va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Magazinele DM au o varietate de cereale foarte sănătoase și integrale. Îți spun din propria experiență. În primul rând îți menții silueta și îți să o senzație de sațietate mai mare. Pentru mic dejun este perfect. Acolo au mai multe tipuri de cereale,alege-ți în funcție de gusturi.
Magazinele se găsesc la Unirii.(cu atât de multe detalii bănuiesc că poți să cauți pe o hartă,pe google cam unde este magazinul)
Nu îți recomand de pe internet. Trebuie să îl iei tu de la un magazin ca să poți citi ingredientele de pe ambalaj.
Dacă nu vrei la DM, dar este o pierdere enormă dacă nu te duci acolo pentru că au prețuri bune și sunt foarte sănătoase produsele încearcă la plafar sau în cora, real.Au fiecare un raft pe care scrie BIO. Nu îți pot spune că sunt așa bune. Eu mi-am cumpărat dar le-am aruncat pentru că nu erau bune. Tot cele de la DM mi se pare cele mai bune.

2 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna! Foarte multe sortimente de cereale intergrale bio le gasesti la magazinele DM (magazinele DM se gasesc la Unirii, Auchan Militari, Piata Crangasi, etc) au preturi foarte ok si produse foarte bune. De asemenea, poti incerca in Cora Militari (sunt standuri din.acelea pe holurile mag cu produse bio, printre care si cereale) si poti incerca si la Farmacie cred.

| ralucaralu a răspuns:

Eu zic sa mergi la orice magazin mai mare si sa vezi tu ce iei, nu prin internet. Citesti pe spate ce contin.