| EugenEB a întrebat:

Am un minifrigidere setat la treapta 1. Sta oprit 30 de minute, apoi porneste pentru 10-13 minute si tot așa. Este aproape gol, tin in el doar doua borcane, conserve si o sticla de suc. Se poate sa fie de vina faptul ca îl tin aproape gol? Face așa de 5 zile.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E normal sa faca asa. Are termostat.

| StoicAnalysis a răspuns:

Orice frigider face asta, findca are termostat. Cand detecteaza ca temperatura creste, atunci porneste si frigiderul sa bage racoare.

| Standt a răspuns:

"Sta oprit 30 de minute, apoi porneste pentru 10-13 minute"
E normal.

| Staif a răspuns:

Frigiderul porneste dupa temperatura din interior nu dupa cantitatea de alimente. De cate ori il deschizi pentru sticla aia de suc? Atunci intra caldura din camera. Termostatul sesizeaza temperatura mai ridicata si porneste racirea.