| FriendsShow a întrebat:

Astazi vreau sa tin post. Daca mananc supa care are carne in ea.dar eu nu mananc carnea...are ceva? Stiu ca pare o intrebare ciudata.dar am nevoie de raspuns. FUNDA

Răspuns Câştigător
| Alin4uuu a răspuns:

Salutare Cristi si normal ca e de frupt, doar supa are si o parte din grasimea carnii asa ca nu e de post supa. bafta

6 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

CristiDINAMO==ești băiat mare, ai 13 sau 14 sau 15 ani, și termină cu prostiile!

Postul real este ceva spiritual, și nu ceva stomacal!

Anterior când oamenii nu erau culți și nu știau că trebuie să consume și : verdeață, legume și fructe și atunci era bună interdicția de consum produse animaliere, o vreme!

Acum oamenii știu, că trebuie să se alimenteze variat!

A păcătui înseamnă să faci Rău, cu gândul sau cu fapta, voluntar sau involuntar, asupra a ce are suflet!

Postul real, este un timp al meditației și al analizei comportamentului în sensul minimalizării păcătuirii, și nu are nici o treabă cu stomacul.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din moment ce carnea a fost în supă ( chiar dacă doar ai introdus-o şi apoi ai scos-o, chiar fără să fiarbă acolo ), NU mai este de post ( chiar dacă NU mănânci carnea respectivă ).

Deci, supa NU mai este de post şi NU o poţi mânca dacă vrei să ţi post.

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

Are carne in compozitie.
Fa o supa de legume, este la fel de hranitoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca are supa carne in ea nu e de post.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Atunci supa respectiva nu e de post.
Are carne in ea, deci nu mai este de post.
Te pup!

| girl00 a răspuns:

Da...automat te infrupti