| anonim_4396 a întrebat:

Aveti un bucatar preferat? Ce apreciati la el/ea?

8 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Jamie Oliver. Imi place spontaneitatea. Faptul ca lucreaza din orice. Odata a fost la o scoala din anglia, unde le dadeau sa manance numai pizza, cartofi prasiti etc. Si bucataresele, de lene, spuneau ca asa e mai ieftin si scolile nu au buget. Si el a luat legume si fructe si a pregatit mancare sanatoasa si calda pentru copii. Si a demonstrat ca se poate, numai sa vrei si sa nu accepti prima solutie comoda.

| psiholoaga a răspuns:

Jamie Oliver. Imi place spontaneitatea. Faptul ca lucreaza din orice. Odata a fost la o scoala din anglia, unde le dadeau sa manance numai pizza, cartofi prasiti etc. Si bucataresele, de lene, spuneau ca asa e mai ieftin si scolile nu au buget. Si el a luat legume si fructe si a pregatit mancare sanatoasa si calda pentru copii. Si a demonstrat ca se poate, numai sa vrei si sa nu accepti prima solutie comoda.

auran
| auran a răspuns:

Da sotul meu!
Face mancare buna cand are el chef de bucatareala - si asa mai respir si euhee hee

tundenana
| tundenana a răspuns:

Da, Jacob Hausman... imi place mult ce gateste, cum gateste... si cel mai mult imi place ca e fff usor si rapid de facut retetele lui...

| Dara a răspuns:

Mie imi place Jamie Oliver. Am incercat cateva retete de-ale lui, mi-au reusit si am fost foarte apreciata pentru rezultate happy Modul in care se misca prin bucatarie, iti da senzatia ca totul e asa de simplu! Mi-ar placea sa gateasca si sotul meu, macar o data pe luna... day dreaming nu voi vedea eu minuni dintr-astea!

| Crisu_8081 a răspuns:

In ultima vreme ma uit pe Travel & Living la emisiunea lui Anthony Bourdain. El este un bucatar profesionist, scriitor si calator inrait.Imi place ca in emisiunea lui cuprinde cultura diferitelor tari pe care le viziteaza si, de asemenea, retetele de mancaruri care mai de care deosebite, gustoase si interesante.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt bucatarul meu preferattongue

| petronela_4784 a răspuns:

Da, prietenul meu! De 6 ani, de cand sunt cu el imi face cate ceva de mancare! Apreciez la el pasiunea cu care isi face "meseria", spontaneitatea lui...va dati seama. e prietenul si oricum il voi lauda!