| andreiultra1998 a întrebat:

Ce parere aveti de meseria de bucatar?Merita sa faci o scoala de bucatar ?

Răspuns Câştigător
| TabooR a răspuns:

Daca iti place aceasta meserie si nu o faci in mare parte pentru BANI, este superba si te ajuta in viata de zi cu zi.Atat la munca cat si acasa in viata personala.Eu zic ca merita sa faci o scoala de bucatar. happy

5 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Dacă eşti bărbat cel mai tare se va bucura viitoarea soţie.

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Exact la asta ma gandeam si eu! Deoarece am de gand sa plec in strainatate, in Germania mai exact si acolo salarul e c-am de 1200 euro.
Acum ma mai gandesc, ori bucatar ori ospatar.
Merita sa faci cursuri + vei primii si diploma internationala.
Mult Succes!

| DryLeaf a răspuns:

Mie-mi place sa gatesc. Deci da, meseria de bucatar este tare happy
Dar sugestia mea este sa-ti indrepti profilul spre altceva (daca intri la liceu). Poti face cursuri de bucatar. Nu trebuie neaparat o scoala...

| IngeraşVerde a răspuns:

Buna.
Depinde. daca iti place aceasta meserie sigur merita.Conteaza foarte mult unde gatesti. daca vei gatii la un restaurant nu stiu cat vei castiga dar oricum vei castiga mai bine la un restaurant langa mare.Deci daca ai inclinatii spre aceasta meserie si crezi ca vei da roade. Succes!
O zii buna.

| andreyiu a răspuns:

Depinde de mediul in care vrei sa lucrezi. De exemplu, pe vapoare de croaziera castigi bine, dar muncesti de nu mai stii drumul spre cabina. nu cred ca ar fi mare diferenta in restaurantele de pe uscat. Oricum, du-te afara, ca aici nu e de stat.