| ReignForest a întrebat:

Azi dimineață am văzut căcați de purici pe husa de la pat și acum noaptea am văzut un purice.Cu ce scap de el? Ce metode?

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Pleacă singur, la vecina de sus, dacă pulverizezi niște oțet alimentar pe așternuturi.

| Violleta2022 a răspuns:

Spalat si fiert lenjeria de pat, dat cu praf impotriva purecilor, patul, salteaua si covorul de jur imprejur, lasat 24 de ore sa-si faca efectul si apoi le aspiri foarte bine.
Fierbi si calci (cu fierul de calcat) pijamalele tale si cam tot ce este pe pat, (cuverturi, paturi, pilota, plapuma), sa ca omori ouale si purecii adulti.

| Digikey a răspuns:

Daca ai manele pe telefon pune cateva seara.au si puricii mandria lor.

| daculliber a răspuns:

Da cu spray de caine