| Florazul15 a întrebat:

Buna. Am niște pantaloni care mă cam strâng în talie,sunt cu elastic dar îmi vin foarte fix, cum i-aș putea lărgi? Menționez că sunt că material, imitație din piele

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Slăbești.

| Florazul15 explică (pentru suntserios):

Am 48 de kilograme, dar am burtă

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca materialul e incretit de la elastic inseamna ca mai poti castiga cm buni in talie largind sau inlocuind de tot elasticul, in caz ca stii sa faci asta.Considerand ca majoritatea sunt cusute de material si imitatia de piele capata un aspect jalnic in timp relativ putin, nu stiu cat merita aceasta miscare, adica sa pierzi tu timpul sau sa dai bani la un atelier care modifica.Insa la alte textile merita, la fel si daca talia e prea larga, se poate taia din elastic. Daca elasticul este liber, se poate face o taietura mica verticala pe interiorul taliei dupa ce il prinzi cu 2 ace de siguranta si adaugi o bucata de material in plus, o cosi de ambele parti ale elasticului si gata.

| KovacsB a răspuns:

Tii post negru 3 zile.