| Anonim3773646499 a întrebat:

Buna, am o cămașă care miroase a naftalină.
Cum pot scoate mirosul din ea?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pune camasa la inmuiat in apa calda/calduta cu BICARBONAT DE SODIU (1 lingura de bicarbonat pudra la 1 litru de apa) si lasa-o la inmuiat 1-2 ore, apoi spal-o normal cu apa calduta si detergent, clatind-o foarte bine.

7 răspunsuri:
| Kozi a răspuns:

Spaland-o.

| Anonim3773646499 explică (pentru Kozi):

Am spalat-o de 3 ori și nu a ieșit mirosul

Răspuns utilizator avertizat
| Raya2 a răspuns:

Dacă este alba poți încerca sa o lași sa stea în înălbitor de haine Ace vreo 10, 15 și după o bagi în mașină de spălat cu detergent și la final balsam și se rezolva?

| Raya2 a răspuns:

Dacă este alba poți încerca sa o lași sa stea în înălbitor de haine Ace vreo 10, 15 minute și după o bagi în mașină de spălat cu detergent și la final balsam și se rezolva?