| MaLinKa a întrebat:

am si eu o intrebare, vreau sa-mi fac o masca de fata si trebuie si ulei de masline, dar eu nu il am, se permite oare ca sa inlokuesc uleiul de masline cu uleiul de floarea-soarelui? dau funditahee hee

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Bună, MaLinKa! Normal ca îl poți folosi ca înlocuitor al uleiului de masline! Nu te lua după toți snobii care folosesc doar ulei de măsline, acesta a apărut pe piața românească doau în ultimele două decenii, până atunci să știi că uleiul de floarea soarelui era în top. Și încă ceva, uleiurile de floarea soarelui, de masline, de migdale se pot aplica călduțe, direct pe față, sub forma de comprese.
Citeste aici http://www.tratamente-naturiste.info/......pul-de-ten
Mari succese!

5 răspunsuri:
| ÎmplumutPufuieţiDalNuiMaiDauÎnapoi a răspuns:

Nu, pentru ca uleiul da masline are proprietatile lui. uneori la masti spune cu ce poti inlocui. cum ar fi in loc de suc de lamaie poti pune si apa(exemplu) dar categoric nu. doar pentru ca se numesc amandoua,, uleiuri'', nu sunt la fel smug

| bogdan3vl a răspuns:

Te poti duce sa iti cumperi o sticla de la un market de obicei pe la magazine mai mici nu gasesti si atunci o sa-ti faci cate masti vrei tu.si nu cred ca e bun uleiul de floarea soarelui pentru ca specifica clar ca trebuie ulei de masline unde ai vazut tu "reteta" aia
funda:d pls nu uita si vot

| selenagomezz a răspuns:

Pai din cate stiu eu nup... fundita?

| mely_3826 a răspuns:

Daca scrie ca trebuie sa folosesti uleiul de masline insamna ca de acela trebuie sa folosesti. Uleiul de masline ajuta pentru fata dar ce de floarea-soarelui nu va ajuta cu nimica.Asa ca, du-te la magazin si cumparat ulei de masline.dar este cam scump(dar ajuta, sastii)

| anasimihai a răspuns:

Nu, sa nu faci prostia asta. Uleiul de floarea-soarelui nu este indicat pentru tratamente faciale. Si mai ales ca tu vrei sa-ti faci o masca de fata unde sigur uleiul de masline are rolul lui.