| BatrinacMaria a întrebat:

Bună,am o problema cu masina de spalat rufe.nu porneste și nu se alimentează cu apa, în schimb evacuează apa.adica:atunci când selectez un program nu porneste, se aude doar un zumzet încet, dar când evacuează apa este ca și cum ar fi în regula.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Suna la reparatii masini de spalat si vine cineva si o vede, dar sa ai bani ca reparatia costă, daca nu este arsa pompa atunci este ars ceva pe placa logica un integrat. Pe placa de comandă

| mihai69 a răspuns:

E posibil să fie înfundat filtrul de admisie a apei.
Închide robinetul spre mașină, desfă furtunul din spate și vezi să nu fie acolo plin de nisip / rugină etc.
Dacă e liber, posibil să fie arsă / blocată electrovalva.

| Standt a răspuns:

Apa e deschisa?
Nu ai mutat masina si apoi ai pus-o pe furtunul de alimentare?