| DenisIonut01 a întrebat:

Masina de spalat nu mai evacueaza apa. Aveti vreo Idee?

7 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

S-ar putea ca scurgerea sa fie infudata. Din ce am citit pe net, au patit-o si altii si au chemat instalatorul sa rezolve problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate sa fie din cauza pompei de evacuare, sau furtunul de evacuare trebuie pozitionat intr-un anumit fel, sau, ai un capac pe care trebuie sa il desfaci si sa cureti chestia aia din interior.nu ma pricep prea bine, dar asta am vazut la tata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unele au un filtru undeva jos in partea din fata. Daca mai ai manualul de instructiuni ar fi bine.
Se desface foarte usor o sa iasa niste apa si murdaria care a infundat filtrul.

| DenisIonut01 explică (pentru anonim_4396):

Capacul de jos din fata am deschis si am scos apa statuta si niste chesti gen agrafa fermoar bani, dar tot nu evacueaza si face un barait ciudat cand dau pe evacuare gen brrrrrrr.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DenisIonut01):

Ai pompa de evacuare blocata cu o agrafa sau ceva de genul.
Daca ai acces la ea trebuie curatata.

| Lhurricane a răspuns:

Cel mai probabil.e infundata

| bistrita1984 a răspuns:

Pompa de evacuare a apei menajere dusa, s-au ceva filtru infundat