| MariusFlorentin1995 a întrebat:

de ce masina de spalat nu mai evacueaza apa?

Răspuns Câştigător
| ursyca a răspuns:

Ce model este masina de spalat?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ar putea fi 2 motive: nu functioneaza pompa ori este infundata evacuarea. Verifica si o sa afli. Numai bine!

| MariusFlorentin1995 explică (pentru Ioandelasal):

Si cum pot desfunda evacuarea?

| ursyca a răspuns (pentru MariusFlorentin1995):

In partea de jos a masinii, este un capac rotund ascuns de obicei sub o masca detasabila. (depinde de model) Daca desfaci acel capac, prin rasucire, vei reusi sa evacuezi manual apa, si odata cu apa iese si mizeria sau ceea ce blocheaza pompa de evacuare. Ideea e ca ar trebui sa faci asta deasupra sifonului de pardoseala, ca va fi multa apa, si poate vei inunda baia. Dupa aia, curata in interior daca au mai ramas obiecte sau scame. Pune inapoi capacul, si daca nu este arsa pompa de evacuare ar trebui sa mearga. Succes.
ps. scoate de din priza masina de spalat inainte de a desface capacul de curatare.

| MariusFlorentin1995 explică (pentru ursyca):

Am deschiso da nu curge nimica

| MariusFlorentin1995 explică (pentru ursyca):

Comfee TG70 8707E

| Ioandelasal a răspuns (pentru MariusFlorentin1995):

Uita-te in cartea tehnica a masinii, ai primit-o la cumparare. Nu cunosc tipul de masina pe care il ai tu, n-am avut. Oricum ar trebui sa fie in partea de jos.

| ursyca a răspuns (pentru MariusFlorentin1995):

Ce model este masina de spalat?

| mgtow a răspuns:

Posibil sa fie infundat tubul de expulsare a apei murdare. De la atata mizerie acumulata din haine se mai intampla cateodata.