| AnemonaP a întrebat:

Am un inel de aur,si in interiorul lui avea niste gaurele si acolo a ajuns guma de mestecat. Este intarita, cu ce o pot scoate?

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu este o metoda simpla si usoara. Cu un ac, manual, cureti si desfunzi fiecare gaurica. Eu am patit asa ceva la un inel si toate pietricelele le-am acoperit cu chit de geam!
Am dat intai cu o periuta de dinti aspra si apoi cu un ac mare, de cate ori stateam degeaba racaiam si curatam.

| iulianeu21 a răspuns:

Il tii putin la rece, pentru ca guma sa se intareasca, apoi incepi sa impingi guma din gaurele cu un ac sau o cheita de telefon.