| anonim_4396 a întrebat:

Buna
As dori sa pisez niste zahar dar masina aceaa speciala nu mai functioneaza stiti voi alte metode?
Mentionez ca vreau sa fie zahar pudra pentru gogosi
Dau funda si vot

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Eu folosesc blenderul. Atat pentru zahar, cat si pentru nuci, migdale, sau mac. Pofta buna!

24 răspunsuri:
| zahy a răspuns:

Imaginatia ma duce la, pisatoru de usturoi acel model mai vechi din lemn cu care bati... sau pune in ziar si bate cu ciocanu big grin

| anonim_4396 explică (pentru zahy):

In ziar?
pai ziarul se rupe si daca il atingi putin dar sa pisezi zaharrolling on the floor

| zahy a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta crezi tu. ia incearca

| zahy a răspuns (pentru anonim_4396):

Da poti si pe fund sa bati si punga se rupe poate si ziaru. pune pe fund zahar si pune o revista peste si dai pana maine big grin

| anonim_4396 explică (pentru zahy):

rolling on the floor stiu ce este UN ZIAR

| zahy a răspuns:

Daca nu-ti plac metodele noastre. ia 5 lei si cumpara de la magazin big grin

| anonim_4396 explică (pentru zahy):

La magazin nu am gasit, alte sfaturi. astept

| mikynelu a răspuns:

Incearca cu sucitorul cu cre faci foile pentru prajiturihappy

| Yin a răspuns:

Pai poti pune zaharul intr-o punga(nu punga oarecare, trebuie sa fie una care nu se rupe usor), inchizi punga su dai cu ciocanul in ea.

| zahy a răspuns (pentru Yin):

Punga se rupe din 2 lovituri

| Yin a răspuns (pentru zahy):

Depinde ce punga este (ex. dupa de mananci chipsuri speli punga si acea punga merge folosita) dar mai sunt sui pungi de fartie sau alte modele de pungi care nu se rup asa usor.

| zahy a răspuns (pentru Yin):

Na ce prost sunt nu m-am gandit la chipsuri laughing) ai dreptate scuze.

Răspuns utilizator avertizat
| zahy a răspuns (pentru Kolors):

Nu mie imi trebuie big grin

Răspuns utilizator avertizat
| zahy a răspuns (pentru Kolors):

Uite mai bine :

RazvanRazwyyFayn a răspuns (pentru zahy):
Cumpara ma de la magazin 2 pachete de zahar vanila tca fac 5 lei.

| anonim_4396 explică (pentru zahy):

Pana la urma am facut ce am facut si a iesit zahar aproape pudrarolling on the floor dar pana a iesit pudra munca gra rolling on the floor))

| zahy a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing)) mai e bine ca a esit, acum cand vei cumpara zahar pudra vei aprecia munca care o fac aparatele happy sau cand vei cumpara tu o rajnita nu te vei uita la bani laughing

| anonim_4396 explică (pentru zahy):

Ai dreptate zahy, dar ei au masina elctrica cu care fac zaharul nu cu dintr-aia manuala de pe timpuri -aveam si eu dar s-a sticat...

| zahy a răspuns (pentru anonim_4396):

Normal ca este electrica cele de la fabrica, noi in case avem manuala. cel putin eu. si nu vad rostu sa cumperi electrica pentru uzu gospodaresc.

Răspuns utilizator avertizat
| Yin a răspuns (pentru zahy):

Nu-i nimic.

| OliviaMihaela a răspuns:

Iei un ciocan de bucatarie sau un facalet pui zaharul intr-o punga si dai in ea cu facaletul sau ciocanu

| necunoscuta123 a răspuns:

Bună eu știu că poți face zahăr pudră Prin încălzire adică: pui niște zahăr pe hârtia de copt și acoperi cu altă hârtie de copt și dai cu fierul de călcat Dar nu trebuie încins tare sper ca te-am ajuat