| Rox1997 a întrebat:

As vrea sa ii fac cadou unei verișoare care este plecata în America dar nu îmi vine nici o idee... dați-mi niște idei va rog. Day funda

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

O iie (bluza) traditionala, cusuta de mana, pe masura ei (s-o poata purta).
Sigur isi va aduce aminte de tine si de tara ei natala, cand ii va veni dorul de meleagurile natale.

P.s. Orice ii vei face cadou, ai grija sa-l poata transporta pe avion, altfel va fi nevoita sa-l arunce!

| FaraNumePls a răspuns:

Cumpără o bluza ceva... Sau poate un lănțișor cu inițială/numele ei. În psexial bijuteriile. Sau un magnet de frigider laughing

| Samariteanul a răspuns:

Odata ce se afla in america are acces la tot veluri de lucruri interesante asa ca trebui sa-i dai ceva made in Romania.Fa ceva hand-made sau cumpara ceva simbolic pentru ea(poate ceva din lemn)

Răspuns utilizator avertizat
| Crush247 a răspuns:

Ceva cu specific romanesc. Sa-si aduca aminte de casa.
O iie, Sorci laughing :V, un covor persan, habar n-am happy

| Ihave100lei a răspuns:

Ai putea sa ii cumperi un tricou si un parfum
daca vrei ceva simbolic romanesc poti sa ii cumperi o iee happy idk
sau ceva cute ca un animal de plus si un tricou
sau ai putea sa ii cumperi un costum de unicor mi se par super dragute

| Cartofescu a răspuns:

Nea,ce fete ai vazut tu fermecate de ceva handmade? Nici macar mie nu imi plac chestiile de genul daca nu vin insotite de un cadou mai... substantial, spre exemplu, eu ii iau prietenei mele bijuterii din argint...nu sunt nici extraordinar de scumpe, ea poarta doar argint si arata foarte fain + ca daca te "documentezi" putin poti sa le gasesti la preturi mult mai mici decat ai crede.

| Samariteanul a răspuns (pentru Cartofescu):

Bijuteri...astea de la noi sunt nimicuri pe langa ce poate gasi verisoara ei in America.(de aia am zis ceva mai special)

| Cartofescu a răspuns (pentru Samariteanul):

rolling on the floor e cam aiurea daca pui problema asa, ce bijuterii minune crezi ca poti gasi in america si aici nu? ...nu mai este ca acum 20 de ani + ca preturile sunt pe masura, da, poti gasi si acolo chestii acceptabile, dar crede-ma ca am stat un an in SUA si nu e chiar asa cum crezi.

| Ciubotele a răspuns:

Ii poti lua un tricou si un parfum sau ceva cu care se poate imbraca si ceva ce stii ca ii place.

| Vondi a răspuns:

Sarmale, pun pariu ca nu a mai mancat sarmale cat timp a fost pleacata in America.