| birdie14 a întrebat:

As vrea sa prepar ceva dulce, dar deocamdata am putine ingrediente la dispozitie:oua, zahar, faina alba(nu prea multa)... Ce desert as putea gati cu acestea?
Multumesc, stiu ca pare o intrebare stupida!
Bye.

Răspuns Câştigător
| mary4567 a răspuns:

Clatite. dar mai ai nevoie de sare, ulei si ceva cu ce sa le umpli [gem, finetti]

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Fugi pina la buticul din colt, ia o apa minerala, si it iasa niste clatite, de te vei linge pe degete! Daca sti sa le faci, bineinteles!happy
Sau poti face un chec simplu. Dar si asta trebuie sa stii sa faci...
Hai, daca esti fata, te descurci tu!happy

| arcan_7531 a răspuns:

Clatite,americane daca o dulceata nu ai

| elen_2219 a răspuns:

Pandişpan, dintr-o cană de făină, o cană de zahăr, 4 ouă, mirosuri(esenţă de rom sau vanilie) şi o linguriţă de ulei