| BoOoMbOnik a întrebat:

Vreau si eu niste retele de dulciuri ( ceva dulce ) care sa fie cu putine ingrediente gen oua faina zahar esente. Sa nu fie prea complicat si sa nu necesite prepararea la cuptor! Fundita!

Răspuns Câştigător
| deniedaccess a răspuns:

Hey.pai eu cand vreau ceva rapid imi fac clatite poti face din acelea mici americane si daca nu vrei sa te chinui sa le faci tu e un pachet de la dr oetker cu aroma de vanilie.pui un topping si gata! fara niciun chin si delicioase
mmmmhhmm si faza e ca poti schimba toppingul ori de cate ori vrei! funda?:*

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cremesh. Cumperi foile din magazin. Cele de la Boromir mi se par a fi excelente. Eu pe acelea le folosesc. 3 budinci de vanilie de la doctor Oetker, un litru de lapte, zahar vanilat, coaja rasa de lamaie si un pachet de margarina. Faci o budinca (cele 3 pachete) dintr-un litru de lapte, 5-6 linguri zahar, zahar vanilat, coaja rasa de lamaie. Amesteci cu pachetul de margarina si torni intre foi. Pui a 2-a foaie cu partea "umflata" spre interior, inspre crema si pui o greutate peste ea ca sa aiba maxima aderenta la crema, pe toate partile. O lasi pana se inmoaie. Daca iti place, poti arunca un topping de ciocolata deasupra.

| flo97 a răspuns:

Ciocolata de casa... dar trebuie fiert ceva.E in regula?

| BoOoMbOnik explică (pentru flo97):

Da e in regula. Dar ma interesa reteta.