| Tanase_George_Si_1984 a întrebat:

As vrea sa stiu daca pot decolora o pereche de adidasi,ei sunt roz mai inchis, sunt de pânză si vreau sa ii fac albi. Se poate? Cum sa fac?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa-i decolorezi cu clor, dar daca pui prea mult, o sa se faca panza aia naspa, si o sa se rupa, ca si cum ar fi putrezita.
Daca pui prea putin, iese in nuante.
Daca nu te mai intereseaza de ei daca se strica ( ca se poate inmuia si lipiciu ala de la talpa de la clor, ia o periuta de dinti, si pune in ceva apa cu clor dar nu foarte mult, si dai doar pe panza.
Dar n-or sa iasa perfect albi, si exista sansa sa se rupa panza aia, mai mult ca sigur, dupa ce ii speli happy

| Lioana a răspuns:

Alb curat nu îi poti face. Chiar daca ai folosi înălbitor ar iesi un alb murdar si probabil neuniform.

| Iote a răspuns:

Nu vei reusi. Cu orice ai incerca, ii vei strica. Chiar cu un decolorant, va iesi ceva vinetiu/murdar. Iar daca pui mult clor va arde panza.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu se poate!