| Rax a întrebat:

ati cumparat pizza congelata de la Kaufland, aceea marca lor proprie? e buna?

Răspuns Câştigător
| BoOoMbOnik a răspuns:

Eu am incercat acea pizza de care vorbesti, marca proprie, sincer nu mi-a placut deloc. Am mancat chiar din mai multe sortimente, dar toate au fost la fel de neplacute. E ieftina intr-adevar 7 lei fata de celelalte, dar nu merita banii, nu e deloc buna, are un miros ciudat, iar blatul ramane crud in interior oricat de mult ai lasa-o in cuptor

| Rax explică (pentru BoOoMbOnik):

Multumesc,e un raspuns pe care intr adevar il astept de 3zile sa l primesc. funditahappy

24 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Pizza congelata nu este asa buna. Iti recomand cand ai chef de pizaa si nu ai chef sa mergi pana la un restaurant sa dai o comanda prin telefon.

| Rax explică (pentru T0T):

Are si avantajele ei o pizza in congelator:pentru o pofta de o singura felie fara sa astepti delivery 45 de min.eu intrebasem cu totul altcevahappy

| Rax explică (pentru T0T):

Vreau sa te intreb daca cistigi ceva am observat, fiind in top la raspunsuri.

| T0T a răspuns (pentru Rax):

Ce sa castig? Dupa faptul ca sunt in top?

| Rax explică (pentru T0T):

Fiind in top nu cistigi nimic? am crezut ca incerci ceva, nu doar provocindu ti o durere de cap intrecindu I pe ceilaltiwinking

| T0T a răspuns (pentru Rax):

Ba da dar nu stiam exact daca te referi la asta. Pai sa iti spun. Citeste intai aici:

http://www.tpu.ro/blog/?p=3717

Dupa cum poti vedea acum mai mult timp iti dadea un tricou dar lucrurile s-au schimbat, daca citesti cea mai recenta postare. De asemenea nu s-a mai ales campionul lunii, in urma tragerii la sorti nici pe noiembrie nici pe decembrie nici pe ianuarie daca nu ma insel. Asa stiam. Deci probabil pot sa imi iau gandul de la ceva material.

De asemenea vei primi pe profil un badge, care e ori din bronz ori din aur, ori din argint, depinde cate titluri de campion al zilei ai:

http://www.tpu.ro/blog/?p=3751

| T0T a răspuns (pentru Rax):

Si scopul meu nu e neaparat sa imi provoc o durere de cap ci mai mult o fac ca ceva cu care imi mai pierd timpul. Oricum unele raspunsuri pe care le dau ajuta unii utilizatori, si asta e mai important.

| T0T a răspuns:

Nu e vorba de asteptat. Si eu nu sunt genul care mananca doar o felie, daca intelegi ce vreau sa spun.

| LoveSleep a răspuns:

Am mancat. Nu se compara cu cea calda. Pana la urma, orice congelat si decongelat, isi pierde gustul mai mult sau mai putin.
45 de minute zici. Cat timp crezi ca reusesti sa scoți din acele 45min comandandu-o pe cea congelata? 10, 15 minute maxim. La care mai adaugi timpul care iti trebuie s-o incalzesti si multe altele. Eu zic ca e mai avantajoasa cea normala.

| Rax explică (pentru LoveSleep):

Eu am intrebat daca pizza congelata MARCA PROPRIE A MAGAZINULUI KAUFLAND e buna.nu vreau sa aflu altcevalaughing
sint mai multe marci de pizza congelata, pe mine ma intereseaza una singura.si cu pizza in congelator, imi ia 1 min s o incalzesc si s o maninchee hee

| minrest a răspuns:

O pizza congelata nu poate fi prea buna. Salut.

| Rax explică (pentru minrest):

Am intrebat cu totul altcevalaughing

| minrest a răspuns (pentru Rax):

Ai dreptate, vezi, nu sunt computer, sa urmez exact instructiunile. Am spus si eu ce aveam de spus. E buna placinta congelata Bonita, de la Kaufland, in special cea cu branza. Se pune la cuptor, ca si pizza. Salut.

| Rax explică (pentru minrest):

A,atunci o sa retin marca.

| AirănMeidăn a răspuns:

Nu, nu am cumparat. Dar : de obicei marcile proprii au o calitate destul de proasta. Daca tii atat de mult sa cumperi pizza congelata, mai bine ia dintr-aia de la Dr. Oetker.
Pofta buna, cred

| Mayar a răspuns:

Eu am gustat odata, si din cate imi aduc aminte, a fost ok. Desigur, nu uita sa te uiti la data expirarii, ca sa fii sigur.

| Rax explică (pentru Mayar):

Da? mersi.happy
stii ca kaufland vinde pizza congelata de la mai multe marci, eu ma refer la marca lor proprie, pe cutie scrie tot Kaufland.

| Mayar a răspuns (pentru Rax):

Nu sunt chiar sigura, eram cu ceva preiteni si am luat toate felurile de pizza pe care le-am gasit, am dat o petrecere. Si am gustat din mai multe feluri [ nu am mancat din toate, ca nu am o burta asa imensa], dar nici eu, si nici ceilalti nu ne-am plans de pizza.

| Syndre a răspuns:

Nici să mor de foame nu cred că aș putea să mânânc pizza congelată. Tu știi câtă grăsime are în ea? Cât de nesănătoasă e? Să nu mai zic că după gust e și o adevărată insultă la bucătăria italianiă...
Părerea mea e că dacă chiar nu știi să faci o pizza în casă, măcar comandă de la un restaurant.

| Rax explică (pentru Syndre):

Pizza in casa e facuta cu aceleasi ingrediente '' nesanatoase'' ca si ce se afla pe o pizza congelatalaughing. doar daca nu ti faci pizza cu varza deasuprawinking eu am intrebat cu totul altceva.

| Syndre a răspuns (pentru Rax):

Știu că nu ți-am răspuns la întrebare, ți-am dat un sfat. Acum îți dau altul: data viitoare când cumperi o pizza congelată citește ce conține, o să te sperii. Dacă tu chiar crezi că mâncarea congelată din hipermarket-uri e la fel cu aia de acasă ești spălat bine pe creier...

| Rax explică (pentru Syndre):

Buna
.uite,am primit in sfirsit un raspuns la intrebarea mea de la BoOoMbOnik.nu am dorit sa vorbesc despre cu totul altceva despre pizza congelata.