| vip 2010 a întrebat:

Bunahappy Cine imi zice si mie o reteta de mancare ca de exemplu un aperitiv cine stie.happy Sambata vine o colega de-a mea la mine si as vrea sa pregatesc ceva dar sa nu fie prea sofisticathappy

Răspuns Câştigător
| silverfaith a răspuns:

Vinete pane cu mujdei si rosi. pentru mai multe detalii da un mesaj! big grin

4 răspunsuri:
| PrINcEss_Y a răspuns:

Ciuperci cu branza fagaras si sunca(branza fagaras se gaseste in magazin si e un fel de branza cu smantana) prajesti ciupercile apoi le asezi pe un platou cu palaria in jos le iei coditele si adaugi inauntrul fiecarei ciuperci branza fagaras amestecat cu sunca taiata cubulete.

| sofia_1672 a răspuns:

Poti face o salata bulgareasaca e foarte buna si foarte usor de facut iti trebuie doar rosii, castraveti, salata verde, sunca, branza, un ou fiert sa pui peste cand e gata sau o salata de vinete, sau amesteci putina margarina cu pate si pui pe felii de paine sau prajesti niste felii de paine fara ulei si apoi pui rosii taiate bucatele mici mici peste si apoi pui putina sare si putin ulei de masline daca ai daca nu ai nu este nici o problema. sper sa te ajute ce retete ti_am dat. daca ai vreo nelamurire intreaba_ma si_ti raspund.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pustoaico, uite aici un link http://www.reteteculinare.ro/carte_de_bucate/aperitive/ Gasesti zeci si zeci de tipuri de aperitiv. Poate nu-mi opresti si mie :))

| alexandra_4187 a răspuns:

Buna poti sa faci prajituri negrese cum ar veniwinking