| alexa_5017 a întrebat:

Ce mancare mai faceti? Ceva, sa nu fie prea sofisticat si usor de facut. Daca se poate si reteta? Multumesc!

2 răspunsuri:
| ÅñdRa a răspuns:

Salata de ciuperci
reteta:
iti trebuie:ciuperci
2graunti de usturoi
oua si ulei{asta raman la alegere depinde cate borcane de ciuperci
cumperi}
sare
tai ciupercile marunt, cureti usturoiul pe care il tai la fel marunti si il pun intru castron si mesteci.
Dupa aceea trebuie sa faci maioneza{ar fi de preferabil sa o faci tu de casa nu cea cumparata ca nu iese prea bun}
Dupa ce ai facut maioneza o adaugi la ciuperci amesteci si adaugi sare{dupa gust}mai amesteci inca o data si o lasi 10-15min sa se topeasca sarea. Ceva usor si bun
Spor la gatit si merita facuta reteta asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.culinar.ro/......i-umplute/
Asta imi place. asta pap :P.