| Kate1828 a întrebat:

Bună! Dacă duc la spălătorie o haina pătată de pix se poate curăța? Am încercat eu singura, dar degeaba.

Răspuns Câştigător
| DrMihailoviciS a răspuns:

Nu este musai sa o duci la o spălătorie, o poți face tu singura acasă. Cumpăra niște Vanish. Pune haina intr-un lighean, toarnă apa în el, pune vanish pe locul murdăriei, și freacă bine bine. Dupa ca ai frecat locul murdariei, lasa haina in loghean vreo 2 ore. Peste 2 ore, dacă nu merge asa, trebuie sa te riști cu niște clor. Lasă haina tot în ligheanul cu apa, și pune în el puțin clor. După asta, mai lasă haina 2 ore și ar trebui sa iasă.
Sper ca te-am ajutat, te susțin!