| Calli a întrebat:

Bunahappy imi puteti spune ce sa prepar ceva de manacre simplu si usor si daca se poate ziceti-mi si ceva doolce simplu de preparat, ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Joannaa a răspuns:

Buna,ceva dulce ai putea manca gem pe paine usor si gustos iar ceva de mancare ai putea face piure de cartofi sau salata de rosii cu branzicahappy

5 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Simplu de preparat - fugi la magazin - gasesti acolo tot ce vrei

| Hachimytza619Akita a răspuns:

Ceva dulce si delicios:rafaello.reteta mea e una extraordinar de simpla:fierbi 2 budinci si le lasi sa se raceasca, apoi le amesteci cu 3 plicuri de nuca de cocos.din aluatul format modelezi bilute pe care le dai prin nuca de cocos si gatahappy sunt delicioasebig grin

| MescaMascalina a răspuns:

Din faina, oua si zahar faci o coca pe care o modelezi sub forma de triunghiuri sau patrate pe care le prajesti. Apoi le treci prin zahar vanilat. :* Foarte simplu si foarte bun

| SheCanFlyy a răspuns:

Niste melcisori cu lapte si scortisoara sau orez cu lapte si scortisoara

| Angelworld a răspuns:

Poii iti dau o lista
preferatele mele... : Pitza facuta in casa nu cea cumparata aia facuta in casa si e si simplu pui o coca pui ce vrei tu pacolo o bagi la mirkounde si gta..., Cartofi Prajiti cu : sos de usturoi si smantana, Branza presarata peste ei, Kekup; Gratar cu miki cu ciuperci si te invatzi cum sa faci ciupercile : pui in ele pic de ulei si pic de sare si can faci gratarul sa nu scurgi zeama ca e buna cu usturoi daca iti place ceva iti urez succes