| denisa20 a întrebat:

Imi spuneti si mie niste retete de luat la picnic dar nu pe gratar.Multumesc!

7 răspunsuri:
| RoxAnana a răspuns:

O salata, cateva sendvisuri. mini snitele de pui, niste aripioare de pui facute de acasa si ca desert o prajitura (fara mult ciocolata sau crema) ori o crema-spuma de piersici capsuni sau ce fructe vrei u.si multe bauturi reci shakuri limonade.etc.

| mamarutza1 a răspuns:

Poti prepara de acasa niste sandwichiuri cu mozzarela si mortadela sau cu sunca, cu ce vrei tu iar apoi sa faci pizza de casa.

| Bixx a răspuns:

Buna denisa, de la 10 ani sunt pasionata de gastronomie si retetele originale.pentru un picnic fara gratar iti recomand o salata ca asta: salata verde tocata, rosii ardei gras (taiat in feliute julien), castraveti, ceama normala sau rosie si niste branza feta sau de care vrei tu nu prea conteaza felul. poti face si un sendwish "submarin" nu are o reteta fixa dar cred ca orice ai pune in el va iesi super. si o prajitura de casa ar merge, sau chiar nijde clatite.happy

| denisa20 explică:

Daca nu se strica vremea cum sa nubatting eyelashes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vin si eu? :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oki, atunci astept un PM cu data, ora, locatiabatting eyelashes

| dyenutza99 a răspuns:

Pai uite aici cateva retete de picnic: cateva rosii, niste castraveti, ardei kapia, ardei grasi, asa puse pe farfurie daca nu se poate face o salata din toate legumele cu un pic de patrunjel peste salata sau marar, ori daca nu o salata simpla, numai din rosii sau castraveti si un pic de ulei de masline, asta este la felul 1. La felul 2 se poate face cateeva snitele, oua fierte, cateva conserve de pateu, branza. si la felul 3 ( desert ) o salata de fructe cu mere, banane, portocale ...etc sau intr-un bol cativa fugi de cereale integrale amestecate cu un mic de mar. la bautura se poate servi o limonada cu gheata, un suc la robot ( portocale, piersici. etc ). cam atat cred eu.