| geogi a întrebat:

in 18 octombrie fac o luna cu prietenul meu am mai fost cu el inainte si as vrea sa ii pregatesc un tort sau prajitura ceva desert imi puteti da si mie niste retete va multumesc!

1 răspuns:
| momo a răspuns:

Eu cu cea mai buna prietena faceam un tort cu crema de cacao/ciocolata + bucati de ananas ( dala la conserva ). Poti pune orice crema vrei dar eu iti spun reteta ( furata de la bunik ei big grin ). Poti cumpara blat de la market ( sa-l insiropezi cu compotul de la ananas). Vreo 2 pliculete cu crema pentru prajituri de la Dr. Oetker (poti pune un strat cu vanila si unul cu cioco ). 2 conserve de ananas ( cubulete sau daca nu gasesti iei felii intregi si le tai u) care le asezi dupa ce ai pus crema pe strat. Si Glazura care se pune la sfarsit... dupa ce ai termitat cu toate straturile( vezi ca e ff dulce. de obicei presaram cioco amaruie ).(daca nu vrei nu pune glazura). Daca vrei sa decorezi pune frisca ( dar dupa ce lasi tortu la rece ceva timp ) + bucatele de ananas. Poti pune si lumanari big grin. Oricum... aniversare ( de o luna ) fericitawinking big grin