| Daria_Megelea_1980 a întrebat:

Buna,la scoala vom organiza un concurs de gatit.Suntem 7 copii in o grupa iar timpul de preparare a unei mancari si unui desert este de o ora.Am nevoie de retete care sa nu necesite folosirea aragazului sa a cuptorului cu microunde (avem 13 ani asa ca retete usoare)

6 răspunsuri:
| seularts a răspuns:

Piure de furnici. Iti trebuie cam 1000-2000 de furnici gustoase pe care sa le pisezi intr-un castron si Voila, reteta perfecta pentru o mancare plina de proteine si gustoasa

| IuliaAna23 a răspuns:

Ați putea face o salată de fructe (în care să puteți frișcă), niște biluțe de cacao (din biscuiți sfărâmați, lapte, cacao, zahar si puțin unt-nu trebuie un gramaj exact, puteți pune la ochi- si pe care sa presărați zahar pudra) sau o prăjitură in care sa folosiți blat cumpărat si creme la plic (se găsesc in supermarket).

| Daria_Megelea_1980 explică (pentru IuliaAna23):

Dar imi poti zice si o mancare ca prim fel

| Daria_Megelea_1980 explică (pentru IuliaAna23):

Si o mancare? (Adica ceva ca prim fel nu ceva dulce)? P.s. daca imi raspunzi golositor tu iei funda

| Coconasu a răspuns:

Salam dd biscuiți,