| madalinaaa89 a întrebat:

Maine as vrea sa fac o salata pentru prietenul meu (de fapt, o vom prepara amandoi). Imi puteti da idei de o salata mai speciala, dar usor de preparat?

8 răspunsuri:
| Biencush a răspuns:

Eu fac mereu salata de ton.Fierb o mana de orez, il scot si il amestec cu o conserva mai buna de ton, cu maslinute umplute verzi si cu fasole rosie din conserva, plus ceva colorat, daca ai un gogosar sa il tai bucatele sa dea culoare e perfect.Sare,piper,ulei de masline si un strop de zeama de lamaie, dupa gust.

| bruno9432 a răspuns:

Salata creata verde si rosie, avocado, rodie si lamaie, combinatia de gust dulce-acrisor e deosebita.

| XxSweetDreamxX a răspuns:

Ai putea sa-i faci salata de fructe.Preparare:pui intr-un castron banane (taiate bucati), felii de portocale, kiwi, mar apoi pui frisca si salata-i gata.Nu e chiar speciala dar e usor de preparat.

| Gentiana a răspuns:

O salata naturala si sanatoasa de legume, sau poti incerca si o salata de fructe.Eu as alege salata de fructe, pentru ca, este buna si te indulceste cu aroma fructelor, si mai ales daca pui si un strop de frisca(*nu prea multa pentru ca devine gretoasa). Poti pune niste portocale, banane, kiwi, mere, poti pune si un grapefruit(sa devina un gust putin acrisor). Am auzit ca salata de fructe este buna si cu niste caramel(in loc de frisca), dar nu am incercat niciodata.Pa-pa.

| florinsandu a răspuns:

Telina, morcovi dati pe razatoare, cateva felii de sunca taiate cubulete si niste paste din alea spirale, daca nu-tie prea greu pui si putina maioneza, se mai poate si cu peste ton la cutuie maruntit si masline negre fara sambure, pofta buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Dacă vrei o salată pentru cină sau felul doi la prânz, uite:
http://www.lecturirecenzate.ro/2010/12/17/salate-salate/
Dacă vrei o salată pentru desert :
http://www.lecturirecenzate.ro/2010/12/29/salata-de-fructe/
Succes!

| tonizza a răspuns:

Salata de: piept de pui, ananas, cascaval(poti pune si masline, dar eu personal nu am pus pentru ca imi pare ca va strica tot farmecul) sper ca iti va placea si iti va fi de ajutor!

| Christina_9998 a răspuns:

Lasa imagiantia sa zboare :D oricum ar fi o sa iasa delicios pentru ca voi ati facut-o :D

http://thetimeismine.wordpress.com/