| KiSsRoSsE a întrebat:

Ce poti manca de post? adica ceva mai usor de preparat am doar 11 si nu ma pricep atat de bine la gatit.stiu sa fac orice daca se prepara pe aragaz. dati-mi si mie niste idei pls! cine da cele mai usoare si cele mai multe idei de mancaruri de post primeste funda promit!

Răspuns Câştigător
| purplerainbow a răspuns:

Buna! Pai si eu as vrea sa tin post si iti voi da niste idei ce poti sa le mananci chiar si tu: cartofi prajiti(dar fii atenta ca uleiul in care ii prajesti sa fie curat, adica sa nu fi prajit carne sau oua in el), sandwich-uri cu diverse(poti folosi margarina vegetala in loc de unt), multe feluri de salate, de varza, rosii, castraveti, etc, biscuiti(dar fara crema sau lapte), alune, seminte, supe(eu voi manca o supa crema de legume), mancare de cartofi, mazare, fasole pastai (dar toate astea sa fie fara carne), si daca vrei sa stii exista chiar o multime de mancaruri de post, in locul carnii se foloseste mai nou, soia, daca iti place o poti incerca. Pofta buna!

2 răspunsuri:
| powergirl a răspuns:

Daca ai numai 11 si tii post asta e de admirat bv tie si ccontnua tot asa iar cat despre mancare fa legume cu ceva orez daca iti place sau cu altceva ce iti place sa mananci pe langa legume sau poti facecartofi dar nu pai ii tai mai grosi si ii inabusesti si cu ulei sau cauta retete de post pe net. un site iti dau eu gustos.ro

| malina1922 a răspuns:

Cartofi pai, macaroane cu pesmet, cartofi saci, ghiveci.happy