| Roliii a întrebat:

Funda! Ceau! Am o masina de spalat Zanussi zwg 5145, care atunci cand il pun sa spele la 40 sau 30 de grade nu se mai opreste deloc(automat asa cum ar trebui sa faca,ca si orice masina de spalat),nici nu stoarce, il pun pe spalare rapida, pe stoarcere etc., doar spala, si nu se mai opreste si nu stiu de ce?

1 răspuns:
| Caro34 a răspuns:

E clar ca este defecta si trebuie sa te adresezi unui Service specializat, daca nu mai este in garantie ca sa poti merge cu ea inapoi la ei. Mai poti intreba persoane fizice care se ocupa de astfel de reparatii, daca nu cumva te-ar putea ajuta cu reparatia, insa e clar ca-i defectiune. Numai bine!