| AndreeaMini a întrebat:

Bună seara, fiul meu cel mare, a găsit un săculeț mic cu un lănțișor și două brățări de aur în casă, iar mai apoi le-a băgat în mașina de spălat iar eu nu m-am uitat când am băgat la spălat, o brățară am găsit-o dar problema este ca lănțișorul și cealaltă nu sunt de găsit, credeți ca ar putea fi blocate în cuva sau au căzut pe canalizare la vale?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vezi jos in dreapta, la acel capacel, unde se curata periodic masina de spalat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Posibil sa fi ramas in filtrul masinii

| doctorandus a răspuns:

Vezi ca masina de spalat are un filtru. Deschide usita la filtru si cauta acolo.

| AndreeaMini explică (pentru doctorandus):

Am căutat, nu este acolo nimic, este posibil să treacă de filtru să iasă pe canalizare?

| dullcat a răspuns (pentru AndreeaMini):

Depinde cat de groase erau.