| Vivilica a întrebat:

Bună seara! În aceasta seara din senin mi-au apărut niște bubițe roșii pe corp,mancarime,câteva pe ici pe colo(picioare, maini, spate). Nu am făcut nimic deosebit sau sa mănânc ceva diferit, decât salata de vinete. Sa aiba vreo legatura? Aveți idee ce poate fi? V-ați confruntat cu asa ceva? Mulțumesc

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil sa fie pojar, pojarel sau varsat de vant.

Suna imediat la medicul de familie sa vina acasa si sa te consulte, fiindca poti fi contagios.
Nu iesi afara!

| dullcat a răspuns:

Buna.Poate fi o alergie.Statisticile spun ca multe persoane se confrunta cu una la un moment dat in viata.Chiar daca in copilarie nu ai avut nimic, se poate intampla cand esti adult si nu-i prea usor de ghicit. Vorbesc din experienta.laughing)

| MarianWLF a răspuns:

Poate fi o usoara reactie alergica la maioneza.

| Standt a răspuns:

Salata aia de vinete ai facut-o cu maioneza? Poate fi alergie de la oul vechi.
Sau... ai pojar.

| Cerry a răspuns:

Buna seara! După părerea mea poate fi o alergie la un anumit aliment nu este neapărat din cauza salatei sau o urticarie. Dar nu va încredeti in asta un răspuns concret vi-l poate da doar un medic!
Sper ca v-am fost de folos!?