| Alphacrow21 a întrebat:

Mi-au aparut pe cateva dintre degetele de la picioare niste bubite mici si rosii! De la ce vin acestea? Am o mancarime de la ele! O sugestie ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| xunshu a răspuns:

Posibil sa fie muscatura de purec sau tantar.
Moduri sa scapi de mancarimi:
1. Uleiurile esentiale
2. Mierea
3. Lapte
4. Suc de lamaie sau de lime
5. Pasta de dinti
6. Busuiocul
7. Gheata
8. Pliculetele de ceai reci
9. Otet

| Alphacrow21 explică (pentru xunshu):

Totusi,sunt multe la numar si cand le ating ma doare, pielea se simte uscata

| xunshu a răspuns (pentru Alphacrow21):

Du te neaparat la un dermatolog

| Vanesa87 a răspuns:

Este o forma de ciuperca sau chiar psoriazis (cel mai probabil ), se produce pe sistem nervos.singura sugestie ar fi sa folosestii pentru inceput sa decontaminezi pielea moarta, cumpara parasoftin.