| Cenusarica00 a întrebat:

Buna seara tuturor! Am făcut o mare prostie, va rog ajutați-mă. Am pus 2 perechi de adidași in mașina de spălat și s-au înnegrit ambele perechi! Va rog spuneți-mi ce as putea face? Cum sa scot negru de pe adidași? Mai iese? Va mulțumesc mult!

2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Spal adidasi destul de frecvent inclusiv full leather.
La ce temperatura i-ai spalat? REcomand maxim 30 grade, daca au pete pe interior sau exterior ii tratezi cu ceva vanish inainte.
Adidasi culori inchise ii speli separat bagati intr-o fata de perna cu fermoar alaturi de alte haine negre.
Daca ai bagat adidasi albi cu unii de culoare inchisa si erau la prima spalare e clar de ce s-au facut asa...
cum sa scoti negru ala habar nu am, mai spala-i o data...

| Cenusarica00 explică (pentru alina2k18):

La 30 de grade i-am pus, și i-am băgat intr-o fata de perna cu fermoar și nu sunt la prima spălare. I-am mai spălat odată tot așa sunt!