| Manuel_4857 a întrebat:

Vreau sa va intreb ce pot manca ca sa ma ingras, sau ce vitamine/suplimente. Mananc dimineata inainte de a pleca la scoala, cand vin si seara; cateodata mananc chiar de 4 ori pe zi, pofta de mancare am chiar mare, dar nu pun pe mine.
In vara anului trecut am fost plecat pe la tara, si acolo nefacand sport, mancam la orele esentiale, si vreau sa spun ca am mai pus pe mine, chiar vizibil, dar nu exagerat, chiar toata lumea dupa ce m-au vazut dupa o perioada de o luna si ceva, imi ziceau ca m-am mai rotunjit putin big grin

Am 1.80,si in jur de 65-67 kg, practic fotbal+mai trag de cateva fiare acasa, in timpul liber, pentru ca nu am timp de sala.

Cine are o solutie buna pentru ce vreau eu, sau o "reteta", este binevenit pentru a o posta big hug

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa manance fast food? Voi chiar vreti ca omu asta sa se otraveasca straight face?
Uite cum sa faci : Mananca mult dimineata si seara. Intre mese mananca prajituri, ceva cu mult calorii. Nu are nimic daca faci sport. Ingrasarea nu trebuie sa se produca brusc, ci in decurs de cateva luni.
Daca nu te ingrasi, inseamna ca ai viermi. Du-te la medic si fa-ti analizele daca ai dubii! Succes

9 răspunsuri:
| tiriboxi a răspuns:

Buna,raspunsul meu vine cam tirziu la problema ta dar sper sa fie cel cautat de tine si anume continua sa maninci sanatos, cit mai multe preparate crude fructe si legume excursii la munte in aer curat in paralel cu acestea un consum de suplimente nutritive de cea mai buna calitate de la liderul mondial in domeniu daca vrei mai multe detalii contact; tiriboxi@gmail.com

| Goguletzu a răspuns:

Naposimbig grin

| TpuNoName123 a răspuns:

Andu007 nu vrea să slăbească, ci să se îngraşe.
Aşa să trecem la subiect:
Mânâncă dulciuri cât de multe,banane,cartofi prăjiţi în mult ulei,prăjituri,Fornetti şi în general chestii de patiserie,cornuri cu ciocolată,mănâncă noaptea mai mult ca dimineaţa şi la prânz,caută produse cât mai bogate în calorii, bea vitamine din alea efervescente, vitamina C-face o poftă de mâncare de ai manca pe oricine si orice...Bafta!

| Anax13 a răspuns:

Pai...mananca multa maine la toate mesele,nu fa sport,stai la calculator,consola ce ai tu si mananca ceva gustarele, mananca intre mese, mananca si mai ales fastfood! spor la kg

| andu007 a răspuns:

Manuel, daca ai vrea sa slabesti nu manca dupa 7 seara si nu incerca sa te abti de la mancare dar daca mananci nu o face in portie mare. Daca ai vrea sa te ingrasi fa tot ce am spus dar pe dos si cu mai multa paine.winking

| cristian_6395 a răspuns:

Daca vrei sa te ingrasi mananca hamburgari

| ionela_4985 a răspuns:

Ai mai fost la un doctor? vezi daca e ok cu tiroida...ca tiroida fece glume uneori. daca totu e bine cred ca trebuie sa iei un complex de vitamine, ceva care iti da pofta de mancare.sanatate

| Manuel_4857 explică:

In primul rand va multumesc tuturor de raspunsuri, iar acum sa le iau pe rand:
@ andu007 -> sincer, mananc chiar si pe la 11:00-11:30 chiar si trecut,adica daca imi e foame,ma duc sa mananc, si paine consum destul de multabig grin
@ionela -> La doctor n-am mai fost decat cu probleme de sanatate(adica inainte de vacanta, am avut o viroza si am stat acasa 1 saptamana,si cred ca si atunci am mai slabit putin,ca nu puteam sa mananc)
@sweetydeea -> Pai de mancat dulciuri,nu mananc exagerat dar nici prea putin,ci moderat.Iar acum am niste vitamine pe baza de miere,sunt niste granule,scrie exact asa : Polen granule (supliment alimentar), si pe prospect-ul sticlei scrie tonic general; mama mi-ar fi zic ca e pentru pofta de mancare, sunt niste vitamine.Iau dinacelea 1 data pe zi, o lingurita, ca nu sunt tocmai stralucite la gustlaughing
@anax13 -> Daca mi-ai zis ca sa nu fac sport e ca si cum mi-ai zice nu respira laughing)
De fotbal nu ma las, n-am de gand si nici nu pot
Pana sa incep antrenamentele, adica acum 1 luna jumate 2, eram mai bine proportionat,si simtitor am vazut ca, cu cat fac antrenament, cu atat cate putin slabesc.

Multumesc inca o data pentru raspunsuri

| Manuel_4857 explică:

@anonim -> Dimineata mananc multisor,si seara la fel,dar nici celelalte mese nu le tratez cu putina mancare, chiar si la alea mananc bine smug
Mancarea fast-food nu imi place, deci ramane sa mananc sanatos si cu multe vitamine si caloriiwinking