| AlinaValentina97 a întrebat:

stiti vreo metoda prin care pot curata lantisoarele? Nu sunt din aur sau argint sunt din tinichea, am multe bijuterii care s-au inegrit si nu stiu ce le pot face.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu stiam ca se pot curata cu pasta de dinti, insa nu am incercat.

| Lawliet14 a răspuns:

Intreaba la o bijuterie daca nu te ajuta nimic aici. Nu e de la murdarie.

| satan007 a răspuns:

Bună,pune întrun vas oțet cu sare gronjoasă și punele in vas
lasăle 10 minute la înmuiat apoi freacăle cu putere cu un burete de sârmă
Sau încearcă cu zeamă de lămâie