| lety93 a întrebat:

Am un lantisor care mi s-a inrosit (m-am spalat cu el la gat sad )(nu e aur nici argint!). Nu stiti vreo metoda de a-l curata?

13 răspunsuri:
| KaRy a răspuns:

Nu cred ca mai poti face ceva. Poate doar sa iti iei altul.

| KaRy a răspuns:

Cu pasta de dinti se curata aurul si argintul, dar in cazul ei nu mai merge cu nimic.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Pune-l in acizi slabi precum sucul de lamaie sau otetul.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Ei bine e tinichea, am paţit şi eu inele, incearca sa iti iei altul, nu cred ca mai poate fi curaţat

| Darcos a răspuns:

Nu am auzit de lantisor inrosit, poate ruginit...

| lety93 explică:

Se pare ca nu se prea poate curata
pacat...ca tineam la el happy

| HocusPocus a răspuns:

Buna!
Spala-l cu sapun si apa! tongue

| RamonaIonescu a răspuns:

Nu il mai poti curata daca nu nici aur, nici argint straight face

| oanaade a răspuns:

Eu stiam ca trebuie spalat cu pasta de dintibig grin

| Corina_5887 a răspuns:

Pasta de dinti!

| AndreiRila21 a răspuns:

Pai cu cat incerci sa-l cureti cu atata devine mai "rosu"!hee hee Deci ori il lasi asa ori iti strangi niste banuti si iti iei unu de argint ori de aur!tongue

| anutza08 a răspuns:

Nu mai ai cum sa il cureti daca este "tinichea". Asa ramane.

| UssuallyMen a răspuns:

Daca nu e aur si nici argint pune intr-un pahar sau ceva coca cola neagitata sa nu f pierdut acidul lasa-l acolo o zi sau doua
Nu sunt sigur dar merita incercat