| anonim_4396 a întrebat:

Am o pereche de blugi albastru deschis care atunci cand au o pata si ii fraci repetat se albesc. Tipul acela de blugi. Ieri am fost in parcul meu preferat si din neatentie m-am asezat pe o banca unde era schimbat un lemn si dat cu vopsea transparenta, genul acela de vopsea care face lemnul lucios. Se simtea ca un clei. Mi s-a lipit de blugi la spate. Am mers acasa si i-am spalat putin cu dero, i-am frecat,i-am lasat o noapte la inmuiat in apa calda, apoi i-am bagat la masina, de unde acel clei disparuse si au ramas ca niste pete de rugina. Cum as putea sa le scot? Am nevoie de ajutor.

1 răspuns:
| dragonmagd a răspuns:

N-ai cum să scoți petele, însă poți să îți cumperi vopsea pentru textile, un plic costă în jur de 3, 5ron și obții blugi noi