| Dafii a întrebat:

Am o mare, mare problema sad.

Acum 2 saptamani mi-am cumparat o pereche de tenesi converse albi, am dat 100 de lei pe ei si ii adoram pur si simplu.
A venit vremea cand a trebuit sa ii spal, prima oara mama i-a pus in clor la inmuiat si bineinteles ca a iesit rugina in jurul acelor inele ( unde bagi sireturile ). Am incercat sa scot cu cola pata, s nu am reusit. Apoi am incercat cu zeama de lamaie si pasta de dinti si a iesit.Ieri i-am pus in masina de spalat pentru ca se facusera verzi in locul unde disparuse rugina.Si ca sa vezi, petele de rugina au aparut din nou. Ce sa mai fac cu ei? Credeti ca mai exista vreo sansa sa dispara petele acelea sua sunt buni de aruncat la gunoi?crying

6 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Si daca au niste pete care e problema? Te rod la picioare, intra apa prin talpi, sau ce?

| Ritsuko a răspuns:

Pai scoti iar petele ca prima oara si nu ii mai bagi la masina de spalat, ii speli ''la mana ''. Asa toti ruginesc daca ii bagi la masina de spalat...

| Dafii explică (pentru Ritsuko):

Prima oara i-am spalat de mana si au ruginit!

| Poisoned a răspuns:

Felicitări, la preţul de 100 de lei poţi cumpăra doar o pereche falsă de converşi, nici nu te mai mira că s-au ruginit. Acum serios, nu ştiu ce mai poţi face cu ei, oricum se vor dezlipi in scurt tip; deci ori îi porţi aşa, ori îi bagi în dulap ca amintire şi aştepţi să-ţi iei unii de treabă.

| AndreeeeeeeeeeeeeeBlabla a răspuns:

Ok, vreau să îţi spun pentru început vreau să îţi spun că teneşii albi şi murdari se poartă ( serios ) laughing se numesc Vitange. Oricum, dacă nu îţi plac aşa, scrie ep youtube: Diy galaxy shoes sau cum ai vrea tu. Poate rainbow, cine ştie. Dacă vrei ceva mai etravagant, de ce nu-i transformi în nişte creepers? Găseşti pe youtube tutoriale.

| maarriiiiiii a răspuns:

D ce să âi arunci? Ai dat banii pe iei că să ii ia gunoiu? Uite ce poti face cu ei
1. https://www.google.ro/......ps?/search

2. https://www.google.ro/......ps?/search
Poţi face tot felul de modele dar te sugerez să faci cu ceva permanent.
Mai aşteaptă pentru un comentariu poate iţi spune cum să scapi. şi dacă nu incearcă ceva de genu. cu fundiţe, inimi, mustaţă... nu ştiu ce iţi vine in minte. Decât să îi arunci poartă-i pe acasă. Alţii nu au cu se să se incalţe.