| dorosvasile a întrebat:

Am o problema am fost operat de inima, si o luna jumate n-am putut vorbi nimic, nici sa Inghit, acum pot sa vorbesc, ceva putin, de inghitit inca am probleme mari, si medicul mi-a spus sa nu mai incerc sa beau apa, ca risc sa-mi intre in plamani, deja am o luna jumate de cand n-am baut nimic, ieri am incercat sa beau, suc natural bio, am baut vreo jumate de litru, si acuma intrebarea finala e, cum imi dau seama daca ajunge in plamani? Ca m-a cam speriat asta, dar nu mai pot de sete, m-am saturat de perfuzile lor, daca ma chinui pot sa beau dar mi-e frica sa nu ajunga in plamani! Multumesc

5 răspunsuri:
| ShNySnYGer a răspuns:

Daca ar ajunge apa in plamani ai avea senzatie de sufocare

| Alinaaaxyz a răspuns:

Ar trebuii sa mergi la un medic, nu cred ca te poate ajuta cineva aici. succes.

| Mihaita22 a răspuns:

Pai daca intra apa in plamani o sa intri in edem pulmonar, adica vei simti ca nu mai poti respira si ca nu iti poate intra aerul in plamani. Daca ti se va intampla asa ceva va trebui sa iti cheme imediat cineva o ambulanta si pentru cand te vor lasa sa te intorci acasa, va trebui sa iti iei un tub de oxigen.

| dorosvasile explică (pentru Mihaita22):

Eu sunt in spital acuma! Dar problema e ca nu-si prea dau interesu, deja am o luna jumate de cand n-am baut nimic, si tot sa astept, ca trebuie sa vina un ORL-ist, eu sunt in Franta acuma

| LaviniaAlii a răspuns:

Cred ca ar fi necesar sa mergi la un medic. Aici orice sfat este in zadar. Nimeni nu este medic ca sa-ti spuna exact ce sa faci. Chiar sper sa reusesti ceva :*!