| Diegoxyz a întrebat:

Ieri, inainte de revelion, am băut cafea la ora 5(jumate cafea si jumate lapte) dupa care am băut un energizant la ora 8 după la 9 2 shot-uri de Absolut Vodka.Au fumat niste băieți iarba si de atunci m-a luat amețeala si imi bate inima tare.Sunt foarte speriat
CER SERIOZOTATE SI AM NEVOIE DE PARERI

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Toate tin de energizante este normal sa simti ca ti-ar iesi inima din piept. Bea un ceai de tei pentru a te linisti si nu te mai apropia de cafea, bauturi energizante si iarba, caci apoi vei ajunge la urgente cu un stop cardiorespirator! Tu decizi cu viata ta!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cafea- cofeină. Energizant- cofeină. Shoturi- alcool. iarbă- marihuana.
Cum vrei să te simți bine după un asemenea amestec?
Stai în pat, bea numai apă și ceai.
Așteaptă să se metabolizeze tot ce ai băgat în tine.
Dacă te simți prea rău, cheamă salvarea.

| Diegoxyz explică (pentru sadrian46):

M-am mai calmat, faza e că ma panichez singur pentru ca mi fac filme nasoale despre ce pot sa pățesc, specizez ca ce am pățit e in urma cu 12 ore

| sadrian46 a răspuns (pentru Diegoxyz):

Mai calmează-te.

| DaniTDCI a răspuns:

Au fumat sau ai fumat? ce legatura au acei baieti ca au fumat iarba, cu inima ta? E si normal sa iti bata atat de tare cand tu bei si cafea si energizant, daca tot asa de rau te simti ar fi bine sa mergi la medic