| annaZz a întrebat:

As dori un raspuns rapid!

Am o reteta de chec fara oua, la care trebuie sa pun si lapte. Si cum nu am lapte, pot pune apa minerala? Sau de la robinet. Reteta e cam asa :

1 cana faina
1 cana zahar
lapte 1 cana ( pot pune apa in loc?)
o cescuta de ulei
1 lingurita de praf de copt
1 lingura de cacao

Deci... Stiu ca de obicei e posibil, dar in acest caz iese ceva cu apa in loc de lapte?

Răspuns Câştigător
| juliaart99 a răspuns:

Da, poti pune dar nu va mai avea acelasi gust, de chec ca a mama acasa, asa ca iti recomand sa pui lapte, sincer acum si laptele are alt gust decat apa, nu?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Am inteles ca e o reteta fara oua dar in schimb trebuie lapte, tu cum nu ai lapte si vrei sa pui apa...hai sa zicem ca s-ar putea dar nu te astepta sa fie la fel de gustos

| CandyHearts a răspuns:

Uite eu am gasit doua retete cu apa minerala si apa normala insa contin si oua, dar tu nu trebuie sa folosesti si oua..doar vreau sa-ti demonstrez ca se poate face chec si cu apa minerala http://www.pokhas.com/retete-culinare/retete-dulciuri/251 sau apa normala http://www.reteteculinare.ro/carte_de_bucate/dulciuri/chec-cu-apa-1923/

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimusss97 a răspuns:

Poti pune
nu are nimic daca are apa in loc de lapte pentru ca si eu am facut chec cu apa in loc de lapte si a iesit foarte bun

| NYCity a răspuns:

Merge, dar nu va iesi la fel de bun.