| gellalbie4ever a întrebat:

Bună TPU,
Ce să fac să îmi crească aluatul de foietaje și de pizza gata-cumpărat, în cuptor?
Dau fundă!

2 răspunsuri:
| teclado a răspuns:

E un jeg ca daca a trecut mai mult de 24 ore de când a fost fabricat este o mizerie.
Eu mă ocup cu lucruri tehnice printre multe altele
Așa că eu știu și chimie alimentară si proceduri si multe alte lucruri
Mai bine cumperi de la o patiserie si ingerie fabrica de pâine panificație câteva pâini
Dospite gata
Si fugi cu ele acasa
Si pui peste ele tot ce vrei si le faci pizza
Ca sunt gata dospite
De ce sa te complici ca nu iti iese
Plis ca mai contin si alte chimicale astea care stau câte 5 ani prin congelatoare pline cu viruso bacterii microbi
Pâmă când vii tu sa le cumperi
Pt ca in firigidere cresc spori bacterii si meningita
Ia tu congelate fabricate in urma cu 5 ani
Ia vezi tu si zi si mie data când ele au fost fabricate

| gellalbie4ever explică (pentru teclado):

Am cumpărat 1 cutie de salata nautica cu icre de cod și somon afumat. Intrebare: salata nautica e gen icre la vrac ( icre negro) sau e deja gata?