| dasabalaeverybody a întrebat:

Buna TPU.In aceasta seara as vrea sa gatesc ceva interesant. Ce imi puteti recomanda?

7 răspunsuri:
| reteteculinare a răspuns:

Poti incerca o retete de pe acest site - http://www.aretete.com/

| MasterYoda a răspuns:

Omleta studenteasca

| roxxxa a răspuns:

Incearca o pizza stiu ca e obisnuita dar sa zicem adauga graunte de porumb fierte daca ai spor la gatit si pofta buna poate imi vin si alte idei...

| roxxxa a răspuns:

Sau sa iti dau un alt meniu... Incearca cartofi taiati de marimi medii la tava la cuptor, incearca sa ii condimentezi cu ceva doar daca iti place... si daca ai copanele/pulpe de pui incerca sa pui cu cartofii de-o data(copanelele/pulpele incearca sa le condimentezi cu ceva ca sa iasa bune probabil stiai asta) Pofta Buna!(Fundita daca merit) pupic

| andreiultra1998 a răspuns:

Depinde ce doresti ...ai putea gati pizza.etc!

| alexandra9508 a răspuns:

Prajitura cu banane si ciocolata
Ingrediente

300 de grame de biscuiti
100 grame zahar
50 grame cacao
100 grame de unt topit
2 banane
esenta rom
100 grame ciocolata pentru decorat

Dati biscuitii prin robot pana ii faramitati. Amestecati biscuitii cu zahar, cacao, esenta de rom si untul topit.
Intindeti acest aluat intr-o tava unsa cu putin unt si dati la cuptorul incins in prealabil. Coaceti pentru 10-15 minute.

Intre timp taiati feliute bananele. Asezati-le pe aluatul de biscuiti, presarati cu ciocolata si mai dati la cuptor 10-15 minute.

Serviti cald. :X

| KiLla_7757 a răspuns:

Tiramisu (este un desert, dar e delicios)