| Gabi_Sfetcu_1986 a întrebat:

La scoala era un marker de tabla desfacut pe catedra, m-am asezat pe catedra si nu l-am vazut. Mi-am patat blugii. I-am bagat la spalat dar nu a iesit pata. Cu ce pot indeparta pata? (Blugii sunt de bumbac)

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu foarfeca, nu ai cu ce.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti incearca sa-l scoti cu alcool de grad inalt: sanitar, metilic, vodca...samd. Ia o batista sau carpita curata, inmoaie bine un colt in alcool si incearca sa scoti pata putin cate putin.
Schimba capatul batistei daca s-a murdarit cu un alt colt curat si continua procesul, pana cureti tot.

| Meia22 a răspuns:

Incearca sa pui foarte foarte putina acetona sau spirt, ai grija ca acetona sa nu iti decoloreze haina.

| Idkidk a răspuns:

Încearcă cu acetona sau cu spirtul, dar acetona poate decolora blugii!