| CristinaH a întrebat:

Nu mai este mult si incepe scoala.Imi puteti da idei de mic dejun sanatos pentru fete de 12 ani? Mai ales ceva sanatos sa manac la scoala ca m-am saturat de sanviciuri

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Cateva idei:
-paine integrala, graham sau paine alba prajita, cu putina margarina vegetala;
-cereale cu lapte proaspat sau suc de portocale;
-fructe si iaurt degresat.
Te pup!

| Bambilika a răspuns:

Un iaurt si niste covrigei ar fi cat de cat ok...

| anqwe a răspuns:

Cereale cu lapte acasa si la scoala iaurt de baut sau sandwichiuri facute la toaster cu salata, rosi. sunt bune.

| 00cool a răspuns:

Pentru ca stiu ca si eu am atatia ani ti-as recomanda sa iti pui intr-o caserola niste fructe, sauniste rondele de ovaz sunt foarte bule (gasesti la magazin) sper ca ti-am fost de ajutor :-)

| CatiCatinca01 a răspuns:

Buna si eu am aceeasi varsta, si iti recomand sa iti faci o salata si sa iti iei ceva de rontait cum ar fi niste covrigei sau morcovi baby, oricum poti sa-ti faci orice cu putina imaginatie!