| aureljeo a întrebat:

ouale fierte se pot manca seara in salte
Merci

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Da, se pot consuma şi seara în salate.
Totuşi, NU este prea indicat consumul de ouă seara.

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Da, dar nu exagera!

| pietrean a răspuns:

Daca mananci o data,un ou fiert,taiat intr-o salata,nu-i bai! Dar, ar fi bine sa eviti sa mananci seara ou, preparat in orice fel, deoarece se digera greu.Cel mai indicat, este sa mananci dimineata, ou fiert moale.Alaturi poti manca o leguma.El iti da energie prin compozitia sa:proteine, albumine dar si calciu, fier, B1, B2.

| SimonaCristina a răspuns:

Mai bine dimineata, seara mananca o salata de legume fara oua, se digera greu. Funda?

| Lămâie00 a răspuns:

Nu prea, de preferat ziua

| PROTOTYPE a răspuns:

Seara nu prea trebuie sa mananci oua...