| dyannee a întrebat:

happy
Voi ce mancati de obicei la micul dejun? big grin

Răspuns Câştigător
| Ofiintă a răspuns:

Buna,

Lapte cu cereale viva ( numai cu ciocolata), paine prajita cu unt sau branza topita + ceai, un iaurt cu fructe, Omleta, cremwusti, clatite, placinta cu branza, un sandwich cu cascaval, sunca incalzita, lapte cu cacao, orez fiert cu cacao si zahar, gris cu cacao si zahar.
Am evitat sa mai mananc paine cu ou deoarece contine foarte mult ulei.
Dar, tu ce mananci de obicei dimineata?

| dyannee explică (pentru Ofiintă):

Mananc ochiuri cu salata de rosii,ardei,ceapa si castraveti de obicei,insa asta nu exclude orez cu scortisoara sau ''melcusori'' cu lapte, paine cu felii subtirele de branza topita cu gust de cascaval sau smantana de la Hochland =p~, paine cu gem/peltea, alune, mezeluri, aperitiv, etc. big grin

43 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Paine cu branza incalzita la un aparat si rosie cu castravete + o cana de nescafe sau cereale care se dizolva in apa.

| Ea12345 a răspuns:

Si eu mananc de obicei tot sandvisuri. Asta pe la un 10 jumatate, acum cat e vacanta; mai mananc pe la 3 mancare si apoi la un maxim 8 cina. Cand sunt in timpul scolii, mananc de obicei un iart sau un fruct repede si mi iau sandvisuri la scoala, deoarece e destul de greu sa pot sa mananc mai mult, caci la 7:30 trebuie sa fiu la scoala.

| Reek54 a răspuns:

Lapte si miere.

| DEBrown a răspuns:

Nimic...mananc pe la pranz prima data, apoi seara si noaptea inainte de culcare.

| dyannee explică (pentru DEBrown):

sad nu e deloc sanatos...

| DEBrown a răspuns (pentru dyannee):

Pai daca la pranz ma scol, cum as putea sa iau micul dejun? laughing O sa se schimbe situatia din toamna cand voi avea orele de dimineata, atunci presupun ca voi manca dimineata.

| dyannee explică (pentru DEBrown):

Da,si eu voi avea ore de dimineata din toamna. day dreaming Abia astept! laughing
Iar in privinta micului dejun, tot cam pe la 10.30-11-12 ma trezesc si eu in fiecare dimineata vara si tot am timp sa-l iau pe la 12.30-13.00.Nu stiu daca se cheama mic dejun acesta, dar mi-e foame cand ma trezesc laughing.Iar pranzul il iau pe la 3-4-5.Depinde.Seara tarziu nu e bine sa mananci, ingrasa.happy laughing

| DEBrown a răspuns (pentru dyannee):

Nu mi-e de ingrasat mie, ce as vrea sa mai ma ingras putinhee hee

| dyannee explică (pentru DEBrown):

laughing

| DanDannn a răspuns:

Hmm ...de obicei, in sfera probabilitatilor, acest raspuns depinde de fiecare individ in parte, individ insemnand fiinta umana, capabila sa ia decizii. In concluzie, omleta.

| dyannee explică (pentru DanDannn):

Mai mananc si eu omleta din cand in cand laughing. happy

| Xtadelo a răspuns:

De obicei nu prea iau micul dejun. happy

| dyannee explică (pentru Xtadelo):

Asta nu e prea bine. sad Micul dejun e cea mai importanta masa din zi.

| Xtadelo a răspuns (pentru dyannee):

Stiu dar nu prea am timp. happy

| dyannee explică (pentru Xtadelo):

sad Incearca sa-ti faci. Pune sanatatea pe primul loc.

| Xtadelo a răspuns (pentru dyannee):

Ok happy

| WR104 a răspuns:

O bere sau un red bull.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Depinde, paine integrala, graham sau paine alba prajita, cu putina margarina vegetala, sau cereale cu lapte proaspat, suc de portocale proaspat stors din ele, fructe si iaurt degresat etc.
Te pup!

| Xenya a răspuns:

Unt,gem,lapte,cereale,iaurt,biscuiti,fructe
P.S Le combin in fiecare dimineata in functie de ce imi este pofta! Sper ca te-am ajutat! happy

| adorciocolata a răspuns:

Depinde de ce am chef sa mananc in dimineata respectiva. De obicei, mananc lapte cu cereale, ochiuri sau diverse mezeluri. Tu ce mananci la micul dejun?

| dyannee explică (pentru adorciocolata):

Eu tot ochiuri cu salata de rosii, ardei, castraveti si ceapa.Mai mananc si turte cu gem, o felie de paine cu branza topita si cafea cu lapte dupa. big grin

| dodicuta a răspuns:

Cereale cu lapte

| Puffulets a răspuns:

De obicei nu mananc deloclaughing dar cateodata mai mananc cereale cu lapte sau un sandwichtongue

| MYK3 a răspuns:

Ceai de pelin cu paine prajita cu gem de zmeurabig grin

| dyannee explică (pentru MYK3):

Wow laughing

| MYK3 a răspuns (pentru dyannee):

Crede-ma, chiar nu mintlaughing si ceaiul de pelin nu este neaparat asa de rau cum zice lumea, daca adaugi un pic zahar este destul de bunbig grin

| dyannee explică (pentru MYK3):

Dar te-am crezut. happy laughing

| S0nofS4tana a răspuns:

De obicei dimineata mananc lapte cu cereale.

| Lauria a răspuns:

Bună.
De obicei lapte cu cereale dar uneori şi o felie de pâine cu miere sau cu dulceaţă.happy

| AnKa76 a răspuns:

Cereale cu laptebig grin sau un ou ochilaughing

| Georrggy a răspuns:

Nu iau micul dejun ca ma trezesc la 12
tongue

| dyannee explică (pentru Georrggy):

Si eu tot cam asa, dar tot il iau, iar pranzul il iau pe la 4. straight face Nu e prea bine.

| vanessa001 a răspuns:

-lapte cu cereale
-clatite
-ceai cu o felie de paine cu dulceata
-sandwici cu lapte cu cacao
-ou fiert laughing
..multe chesti. laughing Fundita?

| Manuela18 a răspuns:

Mananc ceva mai consistent micul dejun este cea mai importanta masa a zilei. O felie de paine cu unt si dulceata, o cana cu lapte cu cacao si biscuiti BELVITA.winking

| ganutzu a răspuns:

La mine micul dejun e pe la pranz cand ma trezesc...sa nu aud de cereale cu lapte, in general un sandwich subway, langa un pahar mare mare de cola cu gheata

| ingerashmyk a răspuns:

O cana de ceai cu margarina si miere de albine.

| iHate a răspuns:

Paine cu unt mieresi ceai de capsuni

| IonuTzz19 a răspuns:

Ou fiert
branza, rosii, castraveti
sandvis
lapte cu cereale
multee etc.
Funda?

| miraculosoana88 a răspuns:

Mananc legume (rosii, ardei, castraveti), mezeluri

| mariapetcu2005 a răspuns:

Ceriale cu lapte

| Sezzo a răspuns:

Lapte cu cereale.

| niku2000 a răspuns:

Eu mananc lapte cu dulceata de capsuni si cu niste ceai ars pe deasupra